Monday, January 17, 2022

Infektime rekord kete muaj/ A do te mbyllen shkollat nga neser,...

0
Shqipëria është duke kaluar një situatë problematike sa i përket numrit të infektimeve me koronavirus, edhe pse për fat të mirë kjo nuk është...

URGJENTE/ Nese keni blere kosin e kesaj kompanie, mos e hani,...

0
Prej ditësh është raportuar për hedhjen në treg të kosit me ndotje bakteriale enterobakter, por dhe për mbajtjen sekret të kompanisë dhe sasisë së...

E FUNDIT! Ndahet nga jeta legjenda e futbollit shqiptar (EMRI)

0
Ditë zie për futbollin shqiptar dhe atë shkodran në veçanti. Legjenda Ramazan Rragami është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 77-vjeçare. Mësohet se...

Lajmi i fundit/ Një tjetër tërmet godet Shqipërinë. Ja ku ishte...

0
Një tjetër tërmet ka goditur vendin tonë pak çaste më parë. Epiqendra e tërmetit ndodhet 12 km larg Pukës. Sipas EMSC, tërmeti kishte një aplitudë 3.2...

Lëkundjet e tërmetit mbrëmjen e djehsme, IGJEUM publikon të dhënat zyrtare

0
Sipas të dhënave zyrtare të publikuara nga IGJEUM, tërmeti qe u ndje mbremjen e djeshme, ishte me magnitudë 4.3 i shkallës Rihter. Epiqendra...

‘Godet’ sërish Beniada: ‘Sa i lezetshëm ishte Ydhi Dhimani, si arush...

0
‘Godet’ sërish Beniada me të folurën dhe humarin e saj. Banorët e “Big Brother VIP” kanë folur së fundmi për Ylli Limanin. Mes tyre e ka...

Zbulohet shkaku pse shqiptari vrau djemtë, plagosi gruan dhe u vetvra...

0
Zbulohet arsyeja e ngjarjes në familjen shqiptare në Gjermani. Mosmarrëveshjet martesore gjatë festave të fundvitit mësohet se kanë qenë shkak qe humben jeten 3 vete. Shqiptari...

Lëkundet sërish toka/ Tërmeti i fortë “dridh”vendin naten e sotme

0
Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në veri të Shqipërisë. Qytetarë të shumtë nga Shkodra, Velipoja dhe Lezha raportojnë se lëkundjet kanë zgjatur disa...

“250 euro kupton”/ Braçe tregon “skemën”: Të rinjtë të dalin nga...

0
Erion Braçe ka këshilluar kryeministrin Edi Rama të përdorë shembullin e qeverisë spanjolle për të ndihmuar të rinjtë. Ish-zv/kryeministri i ka sugjeruar Ramës tu...

Gjyshja e 17 nipërve dhe mbesave martohet me 24-vjeçarin: Duam të...

0
Një gjyshe 61-vjeçare dhe bashkëshorti i saj, 24 vjeç, kanë njoftuar se po planifikojnë të kenë fëmijën e tyre të parë, pavarësisht diferencës në...

Donaldi pështyn Beatrix: O plesht acarues, do ta gjej vrimën idiot

0
Ditën e djeshme "Vëllai i Madh" vendosi t'u bënte një lojë banorëve të shtëpisë së "Big Brother Vip" për të testuar durimin e tyre....

Vrasja në vend/ Bashkëshorti i mori jetën 40-vjeçares flet motra: E...

0
Mëngjesin e 9 Janarit Shkodra u trondit nga një ngjarje e rëndë. 50-vjeçari Nikolin Hila vrau me armë zjarri bashkëshorten e tij 40-vjeçare, Gjuliana...

Ferrari aksidentohet rëndë dhe bëhet ‘njësh’ me pemën, humb jetën vëllai...

0
Një aksident automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Greqi, në zonën e Pigadakias. Një makinë luksoze “Ferrari” është përplasur me një pemë, për...

3 truke të thjeshta për të patur çorape të bardha si...

0
Nëse do pyesnit mamatë se cila është gjëja më e vështirë në larjen e veshmbathjeve, do të bashkoheshin njëzëri në një pikë të përbashkët...

Në ditëlindjen e parë pa mamin, Gabrielit nuk do t’i mungojë...

0
Gabriel, djali i Huyeda El Saied dhe Thiery, mbush 7 vjeç. Në ditëlindjen e tij të parë pa mami Hueydën, babi është kujdesur që...

Pak e saktë apo shumë e për lumë, çfarë duhet të...

0
Përzgjedhja e veshjeve të fëmijës është një ndër momentet më të bukura gjatë shtatzënisë. Është e vështirë t’u rezistoni vitrinave të dyqaneve, hapni kompjuterin...

Ja shumat marramendëse qe marrin njereszit nga Tik Toku

0
Jetojmë në periudhën e rrjeteve sociale! Tashmë shumë persona punojnë nëpërmjet tyre dhe fitojnë dhe shuma marramendëse! Akoma më shumë fitojnë edhe personazhet e...

Vajza ime e dashur, nuk uroj që të jesh si unë,...

0
Ka gjëra që nuk shpjegohen dhe një nga këto është dashuria e pamasë që kam për ty, bija ime. Ajo që lindi nga zemra...