Lajme NEWS

‘’Bravo është më e pakta që mund t’i themi kësaj zonje’’, rrobaqepësja shqiptare në Greqi bën 600 maska falas për personelin shëndetësor

‘’Bravo është më e pakta që mund t’i themi kësaj zonje’’, rrobaqepësja shqiptare në Greqi bën 600 maska falas për personelin shëndetësor

GREQI

Elona Agolli është një emigrante shqiptare në Greqi e cila ka bërë dhe dhuruar 600 maska mbrojtëse për personelin shëndetësor.

Ajo ka vite që jeton bashkë me familjen e saj në Grevena, qytet i vogël në veri të Greqisë dhe shteti i kërkoi ndihmë.

Agolli zotëron një dyqan rrobash me emrin ‘’Elona’s fashion’’ në qytetin verior grek dhe nuk u mendua dy herë për të ndihmuar Greqinë e cila po përjeton një situatë të vështirë me koronavirusin pas 28 viktimave dhe 966 të rasteve të prekura.

Por gjesti i Elona Agollit nuk ka kaluar pa u vënë re pasi një prej mediave greke Vatolakkiotis e ka publikuar lajmin dhe ka shkruar ‘’ BRAVO është më e pakta që mund t’i them kësaj zonje … Për sa i përket përfitimit të shëndetit …, gjestet si ajo e Elonës na tregojnë anën tjetër të medaljes.”- tha Elona Agolli.

(BalkanWeb)