Para 35 vitesh ajo ishte nje nga ikonat me te bukura te kinematografise dhe teatrit.

Aktorja Matilda Makoci ishte nje nder vajzat me te bukura te asaj kohe, qe shume shpejt u e pjese e kinematografise dhe terhoqi shikimin e shume djemve kur kalonte neper rruge.

Por ajo vazhdon te jete ende nje zonje e cila publiku e do edhe permes ekranit por ne heshtje.

Tashme pas 35 vitesh e larguar nga karriera, pas nje jete te heshtur duke zgjedhur te beje nenen dhe rritja e djalit te vetem, edhe pas shume veshtiresise te medha ajo u perpoq te rindertoje jeten e saj.

Check Also

Kreu i OBSH-së habit te gjitheve me deklaraten: Mos i mbani shpresat me te…

Kreu i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus tha në një deklaratë për shtyp se ndoshta nuk d…