Se fundmi mesohet se Austria ka vendosur te rihapi fluturimet me Shqiperine edhe pse kjo ka si kusht qe te jete vetem per shtetas rezident te BE.

Aeroport i Rinasit ka njoftuar rinisjen e fluturimeve pas 5 muajsh neper mjet kompanise Lufthansa.

Njoftimi zyrtar i TIA eshte :

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e shtunë janë:

Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
Turkish Airline – Tiranë – Antalia dhe kthim (Çarter turistik)
Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Torino dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim
Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
Fly Bosnia – Riyadh – Tiranë dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Ankona dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim
LOT – Varshavë – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
Wizz Air – Tiranë – Catania dhe kthim
SkyUp – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
Wizz Air – Tiranë – Memmingen dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Torino dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Bergamo dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Eindhoven dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Piza dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Mulhouse dhe kthim
Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Piza dhe kthim
Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
Austrian – Tiranë – Vjenë dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Romë dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Verona dhe kthim
Albawings – Tiranë – Piza dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Memmingen dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim
Fly Bosnia – Kuwait – Tiranë dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Heraklion dhe kthim (Destinacion i ri)
British Airëays – Tiranë – Heathrow dhe kthim

Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.

Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU. ⠀⠀⠀

Check Also

Kreu i OBSH-së habit te gjitheve me deklaraten: Mos i mbani shpresat me te…

Kreu i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus tha në një deklaratë për shtyp se ndoshta nuk d…