Uncategorized

Parashikimi i forte i sizmiologut grek: Po ndodh diçka e pazakontë, pritet nje tërmet më i fuqishëm dhe duhet te largohen njerezit nga ky vend..

Parashikimi i forte i sizmiologut grek: Po ndodh diçka e pazakontë, pritet nje tërmet më i fuqishëm dhe duhet te largohen njerezit nga ky vend..

Sizmiologut grek Akis Tselentis, ka bërë një parashikim në lidhje me ishullin Samos në Greqi, pas tërmetit që goditi Turqinë dhe këtë ishull në 30 tetor.

Ai ka kërkuar që të largohen të gjitha banorët e ishullit, pasi pritet që një tërmet më i fuqishëm se 6.4 ballë të godasë sërish këtë zonë dhe efektet do te ndihen ne te gjithe Balkanin.

Ai thote se:“Mos i lini njerëzit që të presin aty”, është shprehur ai për mediet greke, me deklaratën që është shoqëruar me shumë reagime në Greqi.

“Ështe krejtësisht e pazakontë që një tërmet me forcë 6.4 të shkallës Rihter të ketë këto pasgoditje. Parashikoj një tërmet tjetër edhe më të fuqishëm referuar këtyre të dhënave”, tha sizmiologu.Por keto parashikime pritet per Greqini dhe vendet e tjera si shqiperia do te jene te qeta.
Ndaj rrini te qete.