Home Uncategorized

Uncategorized

Nuk jemi prekur ende nga koronavirusi, mjekja e QSUT del me thirrjen: Ja cilat jane tre format si te mbroheni

Eshte koha qe duhet te jemi te kujdesshem dhe te ruhemi sa me shume ndaj mos i harroni keshillat qe japin ekspertet. Mjekja Dhurata Tarifa i është drejtuar me një apel të gjithë qytetarëve që të mbajnë maskat, të ruajnë distancimin social dhe të mbajnë higjienën personale. Sipas mjekes, ne sherbimin onkologjik deri tani nuk ka pasur asnje rast pozitiv …

Vaksina falas edhe per keto kategori njerezish, Manastirliu jep lajmin e mire

Nje lajmi i mire vjen nga Ministrja Manastirliu ku ajo njoftoi se vaksina e gripit do t’iu bëhet falas kategorive më të rrezikuara nga Covid-19. Ajo u shpreh se:“Të angazhuar për rritjen e mbulesës vaksinale ndaj gripit, falas për të gjithë kategoritë e rrezikuara, si pjesë e strategjisë tonë për të përballuar situatën e shkaktuar nga COVID19”, është shprehur ministrja. …

Epidemiologu i njohur ben deklaraten e forte kundra mbajtjes se maskave: Qeveria duhet te mbylle serish kufijte

Epidemiologu Taulant Muka ka folur per koronavirusin se si duhet te jemi me te kujdesshem dhe rreth perdorimit te maskes. Ai thote se:“Maska mund të jetë efikase, nuk është se ka të dhëna të forta shkencore për efektet e saj në përdorimin komunitar, por në rast se përdoret keq, sigurisht që mund të ketë edhe efekt të kundërt. Njerëzit mund …

Vjen njoftimi i ri, ja kur fillojnë fluturimet mes Shqiperise drejte Greqise

Lajme i mire per te gjithe ata qe duan te udhetojne drejte Greqise. Shërbimi Ajror Grek ka njoftuar diten e sotme se fluturimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut kanë filluar dje dhe do të lejohen deri me datë 15 gusht. Mirëpo vetëm nga Aeroporti Ndërkombëtar i Athinës “Eleftherios Venizelos”, duke përjashtuar rrugët në aeroporte të tjera. Thuhet se :“Të …

I pushtoi zemra , mbesa e kryeministrit Rama shkruan fjalë shpirti për Anetën: O nëna ime e bukur do na…

Mbesa e kryeministrit te Shqiperise Kristi, ka shprehur dhimbjen për ndarjen nga jeta të gjyshes së saj, Anetës ku dhe kryeministri i vendit kishte bere nje dedikim. Vajza e Olsi Ramës publikon foton e rrallë, e pikëlluar për … Kristi është vajza e Olsi Ramës, e cila ka publikuar një foto të së ndejrës në Instagram, teksa shkruan: “Nëna ime …

123...133Page 1 of 133

Na ndqini ne Facebook.LIKE