Home Uncategorized (page 130)

Uncategorized

Turqia kundër koronavirusit, vendi që po mahnit botën në luftën me Covid-19

Tashme dihet se Koronavirusi ka ‘gjunjëzuar’ shtete të fuqishme ku numri i jeteve te humbura eshte goxha i madh. Mes vendeve ku Covid-19 është përhapur gjendet edhe Tuqia fqinje. Deri më tani pavarësisht politikave të Presidentit Erdogan dhe optimizmit të tij se mund t’ia dalin në këtë situatë, virusi ka arritur të prekë deri më tani 4,000 persona në ditë. …

Shpresë dhe lajme shume te mira nga Italia

Italia sot me date 20 Prill 2010 na ka dhne me teper shprese ne kete kohe izolimi. Numri i regjistruar i njerezve qe kane humbur jete eshte me i ulur ne 24 oret e fundit megjithese numri ne total ka shkuar 24114 veta. Por sipas autoriteteve shendetesore renie ka pasur edhe ne numrin e rasteve te reja te cilet jane …

A do ta perserisin vitin shkollor?Ja cfare thote Ministrja e Arsimit Shahini

Ja cfare thote Ministrja e Arsimit, Besa Shahini:”Të gjithë nxënësit do ta mbyllin vitin shkollor nëse duan. Nëse nxënësit duan ta përsërisin vitin shkollor apo duan ta bëjnë maturën vitin tjetër, do ta kenë këtë mundësi pa u penalizuar,” tha Shahini. “Pra do të jetë një vendim që e marrin familjet duke parë dhe situatën sa kanë arritur të nxënë …

1...129130131...142Page 130 of 142

Na ndqini ne Facebook.LIKE