Home Uncategorized (page 2)

Uncategorized

UOU ç’farë suprizash, ja të papriturat e motit per kete javë nga e hena deri te premten

Vera kete vite ka pasur shume luhatje ne temperatura dhe kjo gje eshte para qe nga muaji qershor korrik dhe kjo gjendje vazhdon dhe ne gusht. Por kjo jave pritet të ketë mot kryesisht të kthjellët, vranësira të pakta të përqendruara përgjatë relieveve malore. Reshje shiu të izoluara përgjatë maleve në Juglindje të vendit. -Dita e martë do të nisë …

Rikthehet karantina ne keto vende perseri deri ne shtator

Rritja e numrit të rasteve te reja me Sars Covd 2 në Australi ka bërë që shteti i Viktorias të shpall gjendjen e emergjences dhe t’i rikthehet ne karantine. Rritja e menjehershme e te infektuarve ka bere qe vendi te futet ne karantine dhe te ruhet nga ky virus. Kryeministri Daniel Andrews tha se kufizimet do të hynin në fuqi …

”Bëji yzmet burrit ti se e ke të infektuar”/ Gruaja e Veliajt, i tregon vendin ndjekësit: Hallin tim…!

Bashkeshortja e kryebashkiakut Erion Veliaj, Arjola Xoxa ka futur nje foto ne rrjetin e saj ne Istagram ku duket nje perndim dielli shume i bukur. Mirepo duke ditur se Veliaj eshte i infektuar ka patur plot komentues qe kane shkruar per te. Keshtu nder keta komentues ishte edhe njeri qe i sugjeron Arjoles te kujdeset per burrin e t`i lere …

OBSH deklaron: Pandemia mund të jetë e gjatë, niveli i rrezikut vijon të jetë shumë i lartë

Sipas Organizates Boterore te Shendetesise, ka te ngjare qe pandemia te jete e gjate dhe ky eshte njoftim i dates 1 gusht. Keshtu sipas mediave te huaja, OBSH “vleresoi jetegjatesine e kesaj pandemie” ne nje deklarate pasi komiteti i ngritur i urgjences u takua te premten per te vleresuar krizen. Me pas grupi ka paralajmeruar edhe rrezikun e “dobesimit” nese …

Shkencëtarja që u “arratis” nga Kina drejt SHBA ben deklaraten shok uese: Koronavirusi doli nga laboratori ushtarak prandaj..

Ajo ishte nje nga virologet me te njohura kineze që u largua në fshehtësi drejt SHBA per te shpetuar nga shteti kinez ajo vjen me një deklaratë të bujshme ku shprehet që virusi e ka origjinën nga një laborator ushtarak dhe se eshte bere qellimisht per te shkaktuar kete gjendje. Ajo ka thene se:“Kisha arritur në përfundime të qarta se …

123...133Page 2 of 133

Na ndqini ne Facebook.LIKE