Home Uncategorized (page 3)

Uncategorized

Ja kush lejohet të kaloj në Greqi nga data 1 Gusht deri në 15 Gusht.Vetem keto kategori

Vetem keto kategori njerezish mund te kalojn drejte Greqise ndaj perpara se te niseni duhet te dini mire rregullat se kush lejohet te kaloje. Sipas vendimit të qeverisë Greke me numër Αριθμ. Δ1α/Γ.Π.οικ. 48937 si dhe Δ1α/ΓΠ.οικ. 46164/20.7.2020 në Greqi në pikat kufitare të Kakavisë dhe Kapshticës do lejohen të kalojnë këto qytetarë Të gjithë qytetarët shqiptar me leje qëndrimi …

Rama e ka bërë bllok në telefon, ish deputeti nxjerr mesazhin për Ramën në ditën më të trishtë të tij

Ish-deputeti i famshem kaubojs Eduart Ndocaj ka bere një postimi në rrjetet sociale dhe ka shprehur ngushëllimet per kryeministrin Edi Rama diten e humbjes se nenes se tij por ai ka qen i bllokuar dhe nuk ka mundur ta dergoj mesazhin por ai e ka postuar ne rrjetet socila duke shprehur ngushellimin e tij Ja se cfare shkruan ish deputeti:”Zoti …

Pse Elsa Lila vendosi t’i qëndrojë kaq larg publikut që e duartrokiti aq shumë?! Shfaqja e saj e fundit

Nje nga kengetaret me te mira shqiptare me zerin e saj te bukur dhe melodioz dhe nje ikone e muzikes shqiptare Por çuditërisht kengetarja është zhdukur jo vetëm nga impenjimet artistike, por edhe nga rrjetet sociale, prej disa vitesh. Nuk dihet arsyeja e këtij vendimi. Ajo mësohet se ka vendosur prej më shumë se tre vitesh t’i përkushtohet jetës familjare, …

Bëni gati valixhen! Ja cilat jane shtetet evropiane ku lejohet hyrja e shtetasve shqiptarë

Deri me tani, bazuar ne perditesimet e bera ne dt 31 korrik, shqiptaret nuk lejohen te ushetojne ne shtetet e BE si Hungaria, Islanda, Luksemburg, Holland, Rumania, Spanja dhe Suedia pasi eshte pare situata epidemiologjike ne vend. Por shqiptaret mund te udhetojne lirisht ne Poloni dhe Portugali pa patur te nevojshme berjen e testit apo vendosjen e karantines. Ja cilat …

Vaksina OK, por cilat janë vendet që do ta marrin në fillim?

Cili vend do ta marri i pari vaksinen e koronavirusit? Duke lene menjane retorikat fjala i mbetet gjeopolitikes dhe parave ku nuk eshte thjesht ceshtje e mbrojtjes se shendetit. “Qasja ndaj një vaksine është një shans për të forcuar besnikërinë e një vendi, qëndrimin politik dhe prestigjin”, mendon Suerie Moon, bashkëdrejtore e Qendrës Globale të Shëndetit. Ndaj mesohet qe para …

1234...133Page 3 of 133

Na ndqini ne Facebook.LIKE